Haberler

Geri Dön

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde "Geleceğe Değer" Dedik..

14.12.2010 17:39:50 (Etkinlik haberleri)

Türk Telekom Akademi, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu.

Türk Telekom'un gençlere ulaşarak onları geleceğe hazırlamayı hedeflediği ve Samsun'da başlatılan "Geleceğe Değer" projesinin üçüncü durağında Türk Telekom Akademi, KTÜ Atatürk Kültür Merkezi'nde öğrencilerle buluştu.

Programda ilk olarak üniversitelilere yönelik yapılandırılmış eğitim ve söyleşiler gerçekleştirildi. Proje kapsamında Türk zeka ve strateji oyunu "Mangala" oynandı, ayrıca sürpriz hediyeler dağıtıldı. 

Üniversite rektörlüklerinin de katkılarıyla hayata geçirilen ve katılımcıların strateji geliştirmelerine, bugün ve gelecek ekseninde farkındalık kazanabilmelerine yardımcı olmayı hedefleyen "Geleceğe Değer" projesi kapsamında Mayıs 2011'e kadar 11 ilde yer alan 12 üniversiteye gidilecek.Projeyle, konusunda uzman eğitmenler tarafından öğrencilerin genel eğilimleri yorumlanarak, eğitim hayatı sonrasına nasıl başlayacakları anlatılıyor, enerjilerini ve ilgilerini yönlendirmek istedikleri alanlara ilişkin bilgi verilerek kendileri için doğru seçimleri yapmaları konusunda katkıda bulunuluyor. Ayrıca Türk Telekom yöneticilerinin iş ve öğrenim hayatlarındaki deneyimlerini paylaşacağı etkinliklerin yanı sıra gençlerin, güncel teknolojik gelişmeler ve gelecek öngörülerine ilişkin bilgilenmeleri de amaçlanıyor.